Skalniak

Skalniak

Dzień dobry wszystkim. Jak sądzicie, różne figurki stawiane na skalniaki to dobry czy kiepski pomysł?

druhnnna

Posty: 13

 
Byliny znajdujące się na skalniaku nie powinny być przez nas często podlewane.

To zwykle samowystarczalne rośliny, które pochodzą ze stoków górskich. Wyposażone są one w specjalne zbiorniki, w których kumulują wodę. Dlatego nasza nadgorliwość w najgorszym przypadku może skończyć się ich zgniciem.

Januszek

Posty: 22

 
Według mnie zbiór najrzetelniejszych informacji na temat prowadzenia i pielęgnacji skalniaka odnajdziemy na stronie http://skalniaki.org w sieci to jedna z niewielu witryn poświeconych tej tematyce.

Ciapek

Posty: 21

 
W trakcie wyboru odpowiednich bylin na nasze skalniaki ogrodowe, warto przyjrzeć się kolorom, w jakich kwitną. Dzięki takiej informacji będziemy w stanie dokonać prawidłowego zakupu, a później według kolorów je posadzić. Trudno wyobrazić sobie rosnące blisko siebie byliny o całkowicie odmiennych odcieniach.

amazonn6

Posty: 24

 
Według mnie skalniaki ogrodowe w interesujący sposób można połączyć z oczkiem wodnym. Oczywiście, aby uzyskać taki cel potrzebujemy sporego ogrodu i odpowiedniej ilości wolnego czasu.

Jednak warto poświęcić się i zrobić coś takiego, bo wygląda to naprawdę przepięknie. Do utrzymania wody można użyć maty.

majer111

Posty: 27

 
Pewnie, że do budowy skalniaka można wynająć ogrodników, tylko wydaje mi się, że ten zrobiony własnymi rękoma wygląda w naszych oczach zawsze najlepiej.

domrrrr

Posty: 14

 
Ja jestem takiego zdania, że na skalniaki ogrodowe powinno się wybierać tylko i wyłącznie wieloletnie byliny, które ponadto powinny szybko rosnąć, aby w krótkim czasie pokryć całą powierzchnię kamieni.

Abaddon616

Posty: 21

 
Jeżeli na naszych skalnikach mamy posadzone byliny płożące, to nie powinniśmy mieć większych problemów z chwastami. Albowiem rozrastające się rośliny są w stanie je zagłuszyć i ostatecznie zwalczyć.

22elzo

Posty: 24

 
W naszym wypadku postawiliśmy tylko i wyłącznie na wyobraźnię. Nasz przydomowy skalniak zrobiliśmy w niecodziennej formie. Mąż wyłożył kamieniami niewysoki murek, pomiędzy ściankami zostawił lukę, w którą nasypaliśmy ziemi. Potem posadziliśmy tam pnące byliny, najlepiej prezentuje się pochrzyn.

johncena67

Posty: 19

 
Byliny znajdujące się na skalniaku nie powinny być przez nas wielokrotnie podlewane.

To zwykle samowystarczalne rośliny, które pochodzą ze stoków górskich. Wyposażone są one w specjalne zbiorniki, w których kumulują wodę. Zatem nasza nadgorliwość w najgorszym wypadku może skończyć się ich zgniciem.

Kowalski

Posty: 11